E FUNDIT/ Dosja 339: Vangjush Dako thirret në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Kliko per me shume info

Kryetari i Bashkisë Durrës Vangjush Dako është thirrur dhe është marrë në pyetje në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Burime zyrtare bëjnë me dije se Dako është thirrur për tu marrë në pyetje në lidhje me dosjen 339. Thirrja e Dakos është bërë në cilësinë e personit i cili ka dijëni për rrethanat e Hetimit.

Kliko per me shume info

Dako është pyetur në lidhje me disa biseda të anëtarëve të bandës së Avdylajve ku flitet për zgjedhje dhe korruptimin me para.


Në përgjime flitet edhe për një person me emrin ‘xhuxhi’ i cili ende nuk konfirmohet nëse është nofkë per Dakon.

Kjo është hera e parë që Vangjush Dako pyetet në lidhje me këtë cështje dhe dosje e cila ka shkaktuar shumë zhurmë në media dhe politikën shqiptare./Lajmifundit.al

loading...