Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Sërish mall në kufirin greko-shqiptar, pranga shoferit grek

Policia greke ka sekuestruar mbi 26 kg marijuane në kufirin greko-shqiptar. Ky operacion është zhvilluar në Kallpaq, në aksin Kakavijë-Janinë.

loading...

Policia greke ka ndaluar mjetin që drejtohej nga një grek 56-vjec dhe ka sekuestruar brenda tij 3 pako me 26 kg 600 gram marijuanë, të cilat ishin ngarkuar ne kufirin e gjelbër. Në pranga ra drejtuesi i mjetit, ndërkohë që u sekuestruan 2 celularë, 250 euro dhe një pajisje GPS.


Prej fillimit te vitit, policia greke ka sekuestruar rreth 3.8 ton marijuane që vinte nga Shqipëria.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.