Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Balla flet për 30 Qershorin: Molotovet ndaj institucioneve akte terroriste!

Kreu i grupit parlamentar në PS, Taulant Balla, deklaroi sot në Kuvend se zgjedhjet do të mbahen në 30 Qershor. Balla deklaroi se nuk ka asnjë shans që opozita t’i bllokojë ato, ndërsa kujtoi dhe ashpërsimin e Kodit Penal, për çdo person që tenton që të ndalë qytetarët që të votojnë.

“Zgjedhjet do të mbahen me 30 qershor dhe se luan as topi. Nuk i japim mundësi Bashës dhe huliganeve të marrin peng vendin. Zoti Ilir Meta vendosi të ktheje ligjin e vettingut. Sot mazhoranca do ta rrëzoje dekretin e presidentit.

Përdorimi i bombave molotov ndaj institucioneve është akt terrorist. Përpjekje e dështuar për të rrëzuar autoritetet kushtetuese. Nuk bën PS marrëveshje në kurriz të kushtetutes kurrë, kush guxon të tentojë të pengojë një zgjedhes të vetëm 5 vite burg”, deklaroi Balla nga Kuvendi.

Ndërkohë që një nga fjalimet më të forta të bëra sot në Kuvend, ishte ai i demokrates Rudina Hajdari, e cila tha se Rama dhe Basha kanë bërë një pakt të fshehtë mes tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.