Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Apeli i Krimeve të Rënda konfirmon masën për ‘dajën’ nga Kosova

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda ka rikonfirmuar masëm “arrest me burg” të dhënë nga Shkalla e Parë për Krime të Rënda për Ragip Hajdinin, njërin prej gjashtë të arrestuarve lidhur me grabitjen e 9 prillit në Rinas.

loading...

Ragip Hajdini apo i njohur ndryshe si ‘Daja’ është shtetasi kosovar i cili u arrestua më 26 prill tek ‘Shkëmbi i Kavajës’.

Ai akuzohet si pjesë e grupit që bënë grabitjen në Rinas dhe për strehimin e kreut të bandës Admir Murataj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.