Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Sulmohet shtëpia e ambasadorit të SHBA

Për të disatën here anarkistët në Greqi sulmuan me bojë dhe tymuese rezidencën e ambasadorit amerikan në Athinë. Ngjarja ndodhi në orët e para të mëngjesit së të mërkurës.

Këtë here anarkistet shprehen revolten për refuzimin e lejes disaditore per terroristin e  grupit “17 nëntorit” Dhimitris Kufondindas, i cili është dënuar me 12 burgime të përjetshme për 12 vrasje.

loading...

Vet organizata terroriste publikoi një video ku merrte përsipër këtë sulm dhe shpjegonte arsyet.

Ambasadori amerikan Jeffrey Pyatt e ka konsideruar ngjarjen nje akt vandalësh.

Që duhen dënuar sipas ligjit,  ndërkohë qeveria greke dënoi aktin dhe premtoi dërgimin e anëtarëve të organizatës përpara drejtësisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.