Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shkëlzen Berisha del hapur kundër ndërkombëtarëve

Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka reaguar ashpër ndaj diplomatëve ndërkombëtarë prezent në Shqipëri, të cilët kanë dënuar protestën e 11 majit.

loading...

Rekomandojme

Përmes një postimi në “Facebook”, Berisha shkruan se diplomatët po promovojnë ‘Putinizmin’.

“Diplomate qe do duhej te mbronin fjalën dhe votën e lire, promovojnë “Putinizmin” duke nxitur arrestimin e atyre qe “guxojnë” ti “SULMOJNE” me parulla.” shkruan Shkëlzen Berisha.

Sipas tij, nxitja e arrestimit të atyre që guxojnë të bëjnë parulla ndaj diplomatëve, promovon ‘putinizmin’.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.