Sekretari amerikan i Mbrojtjes i shpreh ngushëlimet ministres Xhaçka për humbjen e dy efektivëve

Kliko per me shume info

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahanka i ka  shprehur ngushëllimet ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të të nëntetare Hasanajt dhe major Tanushit.

Shanahan është shprehur se humbja e tyre  është një kujtesë e dhimbshme për rrezikun me të cilin përballen ushtarët tanë ndërsa mbrojnë lirine.

Kliko per me shume info

“Pranoni ngushëllimet e mia të thella për vdekjen tragjike të nëntetare Hasanajt dhe major Tanushit. Mbajmë zi për humbjen e tyre dhe ndajmë dhimbjen me Shqipërinë. Humbja e tyre, një kujtesë e dhimbshme për rrezikun me të cilin përballen ushtarët tanë ndërsa mbrojnë lirinë.”

loading...