Rrahja ndaj Sahit Dollapit, Strazimiri-Lleshajt: Do përgjigjesh!

Kliko per me shume info

Ish deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri në një shënim në faqen e tij facebook shkruan se me dhunën policore kundër Sahit Dollapit, u kryen të paktën 4 vepra penale.

Sandër Lleshi dhe banda e tij do të pergjigjen për “ato pak sekonda”!, shkruan ai.

Kliko per me shume info

Ja postimi i plotë:

Llesh!
Ti, Ai, dhe tallagjaret e tallagjarët ruralë që i paguani të lëshojnë jargë publikisht, duhet të dini se “në ato pak sekonda që nuk u menaxhuan siç duhet”, vetëm ndaj Sahit Dollapit keni konsumuar këto vepra penale “LIVE” (pa llogaritur qytetaret ne rruge a ne shtepira):
Neni 88 
Plagosje e rende me dashje 
Denohet deri ne 15 vjet burg.

Neni 86 
Tortura germa b,c,ç, 
Denohet deri 10 vjet burg,

Neni 237 
Goditje per shkak te detyres 
Denohet me burg deri ne 3 vjet,

Neni 248 
Shperdorimi detyres 
Denohet me burg deri 7 vjet.

Llogaritjen se sa vite burg ju bie te lani, bejeni vete, por qe do e lani ajo s’diskutohet, dhe shume shpejt!
Ti dhe Ai, ketu keni dhe “Perkrahje pas krimit”, publikisht, dhe ne bashkepunim, çka ju ben edhe ” Organizate e Strukturuar Kriminale, e armatosur dhe pergatitur, me nje plan te paramenduar”, dhe duke qene se jeni betuar mbi Kushtetute, do pergjigjeni edhe per “Konspiracion kunder Rendit Kushtetues”!
Llesh, 
po te jap edhe keshillen qe i dhashe Saje Qorrit qe ne 3 muajt e pare kur be “Feçor” ne Ministri te Brendshme: 
Bashkepuno se do kesh lehtesira!!!!!!!
(Saje Qorri nuk me degjoi… se si i vajti historia ti e di vete…)

loading...