EPIKE/ Habit Rudina Dembacaj: Ja pse Saimir Tahiri nuk më erdhi në emision

Kliko per me shume info

Moderatorja Rudina Dembacaj thotë se në Shqipëri nuk është e vështirë të ftosh personazhe publike në emision.

Në një intervistë për “Class” ajo rrëfen se personazhet publike në Shqipëri, kanë shumë mirëkuptim mes njëri-tjetrit.

Kliko per me shume info

Megjithatë, ka një personazh publik që ka refuzuar ftesën e Rudinës dhe ai është ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

E pyetur se cili është ai personazh që nuk e ka pranuar asnjëherë ftesën e saj për në emision, moderatorja u shpreh:

“Në fillim fare, para 2 vitesh, ftova z. Saimir Tahiri i cili u shpreh: “Nuk dua të jap nga fama ime, të bëhet i njohur emisioni yt”. Kam qeshur me lot!”.

loading...