Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ambasadori austriak i bashkohet korit të ndërkombëtarëve: Koha për zgjidhje të krizës!

Gati të gjitha selitë e vendeve perëndimore në Tiranë, gjatë 24 orëve të fundit kanë pranuar që vendi gjendet në krizë të thellë dhe kanë bërë thirrje për zgjidhje të saj, nëpërmjet dialogut mes palëve.

Ditën e sotme këtij kori i është bashkuar edhe ambasadori austriak në Tiranë, Johan Sattler, i cili ka folur nga qyteti i Patosit lidhur me situatën politike në vendin tonë.

loading...

Rekomandojme

“Urrejtja sjell urrejtje, duhet të ndryshojë retorika. Partiotët t’i zgjasin dorën njëri tjetrit, ka ardhur koha për dialog’, ishte mesazhi i sotëm i ambasadorit Sattler.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.