Deschamps, trajner favorit për të marrë drejtimin e Juventusit

Kliko per me shume info

Sipas të përditshmes italiane, Tuttosport, Didier Deschampsdëshiron ta përfundojë punën që e kishte lënë në gjysmë në vitin 2007 kur dhe e ngjiti në Serinë A “Zonjën e Vjetër”.

Lajmi për mundësinë që Deschamps ta zëvendësojë Allegrin vjen vetëm një ditë para se presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, të takohet me vetë Allegrin për ta diskutuar të ardhmen e tij në klub.

Kliko per me shume info

Ndëërkohë Deschamps ka kontratë me Francën deri më 21 korrik të vitit 2020 por ideja për të drejtuar Juventusin e josh francezi i cili dhe më parë si lojtar ka mbajtur veshur fanellën bardhezi.

loading...