Befasi në mes të majit, borë në Bosnje dhe në Mal të Zi

Kliko per me shume info

Pjesën veriore të Malit të Zi, mbrëmë moti i ka befasuar me borë, edhe atë në Berane, Andrijevicë, Plavë dhe Zhabnjak.

Në Zhabnjak ka vazhduar të bie borë, derisa temperaturat në qytet në ora 7 të mëngjesit kanë rënë në zero, kanë njoftuar mediet lokale.

Kliko per me shume info

Gjatë ditëve në vijim pritet mot jostabil me të reshura të dendura, derisa sipas vlerësimeve të meteorologëve, stabilizimi i kohës dhe rritje të temperaturave do të priten mbas ditës së premte.

loading...