Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Bebja lind në autobus, agjensia i ofron udhëtime falas deri në moshën 18-vjeçare

Në autobusin e linjës FlixBus që po udhëtonte nga Barcelona për në Bruksel ndodhi një gjë e pazakontë. Një grua solli në jetë fëmijën e saj në autobus. Nga raportimet në mediat e huaja bëhet me dije se nënës së re i filluan dhimbjet e lindjes teksa po udhëtonte për të vizituar familjen e saj.

Ishte bashkëshorti  i cili njoftoi shoferët e autobusit që gruaja e tij ishte gati për të lindur sepse i kishin plasur ujërat.

loading...

Shoferi në timon Guillaume Moity arriti që të ndalonte autobusin në një stacion të afërt ndërsa shoferi zëvendësues, Jérôme Cavasse mori në telefon shërbimet e emergjencës.

Pasi lindi foshnjen, e cila ishte një vajzë gruaja u dërgua në spital dhë është në gjendje të mirë shëndetësore.

Kjo është hera e parë në historinë e FlixBus që një foshnje lind në autobus, ndaj vajza do udhëtojë falas në FlixBus derisa të mbushë 18 vjeç.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.