Të tjera arrestime për super vjedhjen në Rinas, çfarë paralajmëron ministri Lleshaj?

Kliko per me shume info

Ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj ka paralajmëruar arrestime të tjera në lidhje me super-grabitjen e ndodhur brenda në aeroportin e Rinasit më 9 prill.

“Procedurat e hetimit vazhdojnë ne funksion të zbardhjes dhe kapjen e autoreve. Do te ketë arrestime të tjera. Disa nga krerët e grupit janë arrestuar por ka edhe të tjerë , fakte nuk ka.”-u shpreh Lleshaj.

Kliko per me shume info

Deri tani të arrestuar janë: Oltion Veseli, Alkond Bengasi, Renaldo Sula, E. Pikuli dhe Saimir Cela. Kujtojmë se gjatë grabitjes mbeti i vrarë Admir Murataj.

loading...