Kriza politike/ Meta nis takimet me partitë e vogla

Kliko per me shume info

Kriza politike ka përfshirë vendin prej muajsh.

Partitë opozitare kanë nënshkruar mes tyre një pakt për koalicion.
Gjatë ditës së djeshme ata janë takuar dhe kanë krijuar një tryezë të përbashkët.

Kliko per me shume info

Në këtë takim është kërkuar që presidenti Ilir Meta të nisë takimet me partitë.

Përgjigja e Presidenti ka qenë e shpejtë.

Mësohet se ditën e martë, presidenti Ilir Meta do të presë përfaqësuesit e partive të vogla si, PR, PAA, PDK, LZHK dhe PBDNJ.

loading...