Protestuesit do bllokojnë të gjitha akset nacionale, por ku do të jetë Lulzim Basha?

Kliko per me shume info

Pak orë nga nisja e protestës së opozitës, gjatë të cilës do të bllokohen 5 akse rrugore, mësohet se kryetari i PD-së, Lulzim Basha, do të jetë në Milot.

Gjatë pasdites protestat do të mbahen në Tiranë te Shqiponja, në Durrës te Plepat, në Fier-Sheq dhe në Bradashesh-Elbasan.

Kliko per me shume info


Ja si do të jetë organizimi:

1- Elbasan (Rreth rrotullimit Bradashesh). Degët: Elbasan, Prrenjas, Librazhd, Gramsh, Peqin, Belsh, Cërrik, Korcë, Pogradec, Devoll, Maliq, Kolonjë.

2- Durrës (Autostrada Plepa – Kavajë, përballë Shtëpisë së Pushimit të Ushtrisë). Degët: Durrës, Shijak, Krujë, Fushë-Krujë, kavajë, Rrogozhinë.

3- Milot (Karburanti në Autostradë). Degët: Shkodër, Malësi e Madhe, Vau i Dejës, Pukë, kukës, Tropojë, Has, Mirëditë, Lezhë, Kurbin, mat, Klos, Dibër.

4- Fier (Rreth rrotullimi i Sheqit). Degët: Fier, Roskovec, Patos, Lushnje, Divjakë, Mallakastër, Vlorë, Selenicë, Himar, Delvinë, Sarandë, Berat, Ura-Vajgurore, Kucovë, Polican, Skraparë, Gjirokastër, Përmet, Kelcyrë, Memaliaj, Tepelenë.

5- Tiranë (Rreth rrotullimi Shqiponjës). Degët: Tirana 1-14, Kamëz, Paskuqan, Vorë.

loading...