Ngjarja në Rinas/ Merret në pyetje bashkëshortja gjermane e Renaldo Sulës

Kliko per me shume info

Detaje të reja vijojnë të dalin në skenë nga grabitja e Rinasit ku u morën milion euro.

Së funmdi mësohet se bashkëshortja gjermane e Renaldo Sulës njërit prej të arrestuarëve për këtë grabitje është marrë në pyetje.

Kliko per me shume info

Kujtojmë se Sula u la dje nën masën “arrest me burg” nga Gjykata e Kriemve të Rënda së bashku me Saimir Çelën dhe Oltion Veselin.

Një ditë para tyre edhe për dëshmitarin e drejtësisë, Alkond Bengasin, gjykata dha të njejtën masë.

Gjthashtu në lidhje me këtë grabitje policia e shtetit po kerkon edhe jë ish-police, 31-vjeçare me inicialet E.B.

Të arrestuar për grabitjen janë: Alkond Bengasi; Renaldo Sula; Oltian Veseli; Saimir Çela; Elton Pikli. Ndërsa Admir Murataj, personi që konsiderohej si truri i grabitjes, mbeti i vrarë në tentativën për t’u arratisur

loading...