Informacion edhe në Kosovë, kush janë ‘Daja’ dhe ‘Tani’ i vjedhjes së Rinasit

Kliko per me shume info

Policia e Shtetit ka nisur shkëmbimin e informacioneve reciproke për të mësuar se kush fshihet pas pseudonimeve të ‘Dajës’ dhe ‘Tanit’ që kanë dalë gjatë përgjimeve të grabitjes së Rinasit.

Dy grabitësit me pseudonimet e mësipërme thuhet se janë shtetas kosovarë, për këtë arsye Policia e Kosovës ka nisur identifikimin e tyre.

Kliko per me shume info

“Daja’ dhe “Tani” kanë dalë nga dëshmia e Alkond Bengasit, personi i cili ka modifikuar furgonin me mbishkrimin ‘Hetimi Tatimor’, që u përdor më pas në grabitjen e 9 prillit në Rinas.  

Deri tani sipas policisë janë zbardhur rreth 90 për qind e emrave të përfshirë në këtë ngjarje.

Ndërsa deri më tani ka 5 persona të ndaluar për këtë çështje dhe disa të tjerë që janë në kërkim.

loading...