Huawei sjell telefonin e parë të përkulshëm në qershor

Kliko per me shume info

Smartfoni i palosshëm i Huawei, i quajtur Mate X, do të fillojë të shitet në qershor, të paktën në Kinë. Për të thënë këtë janë disa vende kineze.

Burimet konfirmojnë një reklamë që u shfaq në fillim të prillit dhe u hoq menjëherë në faqen e tregtisë elektronike të Huawei në Kinë, e cila tregoi qershorin si data e disponueshmërisë së këtyre smartfonëve.

Kliko per me shume info


Thashethemet vijnë brenda disa orëve të komunikimit të Samsung, i cili në vend të kësaj ka njoftuar një shtyrje për telefonin e saj të palosshëm, Galaxy Fold, për shkak të problemeve të ekranit që u shfaqën në disa modele testimi të shpërndara për gazetarët.

Huawei nuk ka konfirmuar asnjë datë të lëshimit për Mate X. Gjatë paraqitjes së pajisjes, shkurtin e kaluar në Kongresin Botëror Mobil në Barcelonë, kompania kishte folur gjerësisht në gjysmën e dytë të vitit 2019.

Thashethemet e reja nuk përjashtojnë mundësinë që në Evropë Mate X në të vërtetë të mbërrijë pas qershorit dhe prandaj në gjysmën e dytë.

Hipoteza mbetet e besueshme edhe në kohën e prodhimit të pajisjes.

loading...