E FUNDIT/ Alarm në Elbasan, preken nga turbekulozi 4 punonjës…

Kliko per me shume info

4 punonjës të Fondit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor në Elbasan dyshohet se janë prekur nga sëmundja e turbekulozit.

Faxëeb mëson se e para që është prekur nga kjo sëmundje ka qenë sekretarja e këtij institucioni dhe pas kësaj janë prekur dhe tre punonjës të tjerë.

Kliko per me shume info

Sekretarja e FDKSH-së është transportuar për në spitalin e Sanatoriumit në Tiranë, pasi ka qenë në gjendje më të rënduar shtëndetësore, dhe për të marrë ndihmë më të specializuar.

Pas kësaj vatre të sëmundjes ministria ka kryer analiza te të gjithë punonjësit, dhe në total katër kanë rezultuar të prekur.

loading...