Basha thirrje nga Miloti: Nuk ka zgjedhje në 30 qershor, bashkohuni me ne!

Kliko per me shume info

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha nga kryqëzimi i Milotit u shpreh se me 30 qershor nuk ka për të pasur zgjedhje në Shqipëri.

“Nuk ka zgjedhje pa opozitën, opozita as nuk klonohet, as nuk shpiket. Ka vetëm një opozitë ajo e bashkuar me popullin”, deklaroi Basha.

Kliko per me shume info

Ai tha se Edi Rama kurrë më nuk do të jetë kryeministër që organizon zjedhje.

“Asnjë qendër të vetme votimi nuk do të lejojmë, do të luftojmë sy për sy e dhëmbë për dhëmbë për demokraci”, tha Basha. “Vetëm kështu mund të kthehet normaliteti”, tha ai, edhe pse në fakt skenari që opozita joparlamentare ofron është në fakt i bllokimit dhe i mohimit të së drejtës sëq qytetarëve për të votuar duke penguar zgjedhjet e duke vendosur bllokadë në kutitë e votimit.

loading...