Basha nga Miloti: Betejën e nisur do e mbyllim me fitore

Kliko per me shume info

Kreu i opozitës Lulzim Basha ndodhet në Milot, aty ku si në 4 akse të tjera në vend, qytetarët kanë bllokuar rrugën në shenjë proteste kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama.

Ky është aksioni i tretë i rëndësishëm i opozitës, ndërsa mosbindja civile pritet të vijojë edhe në ditët në vazhdim.

Kliko per me shume info

Ndërkohë vetë kryedemokrati Lulzim Basha ka theksuar se opozita është e vendosur për të mos lejuar që në vend të zhvillohen zgjedhje farsë, ndërsa theksoi se me protestën sot nis edhe mosbindja civile.

loading...