Videoja që turpëroi Teslan, makina e parkuar shpërthen në flakë

Kliko per me shume info

Një video në Kinë tregon shpërthimi e një makine elektrike të prodhuar nga Tesla.

Ngjarja ka bërë xhiron e botës, teksa makina ishte e parkuar dhe zëdhënësi i Teslas në SHBA, tha se është dërguar një ekip në Shangai, pas publikimit të videos që tregon shpërthimin.

Kliko per me shume info

Videoja u botua në rrjetin social popullor ëeibo, i shoqëruar nga hashtag #AutocombustionTesla dhe tashmë ka arritur mbi 22 milionë shikime.

Në imazhet mund të shihni tymin e bardhë që del nga një model i parkuar i Tesla S, para se një shpërthim i fortë të përfshijë automjetin.

Pastaj, makina e djegur vazhdon të digjet.

loading...