Aksioni në Elbasan, publikohen emrat e 4 të arrestuarve për vjedhjen e miliona eurove në Rinas

Kliko per me shume info

Publikohen emrat e personave qe Policia ka ndaluar në lidhje me ngjarjen e grabitjes së Rinasit më 9 prill.

Burime te policise thane se të ndaluarit janë: F.Beqiraj, A.Bengasi, R.Sula, Saimir.Çela.

Kliko per me shume info

Gjate gjithe pasdites se sotme janë ushtruar kontrolle të imtësishme në qytetet e Tiranës, Elbasanit dhe Fushë-Krujës për zbardhjen e kësaj ngjarjeje edhe për gjetjen e personit të konsideruar përgjegjës pas Admir Muratajt cili mbeti i vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri me forcat e policisë, njofton top channel.

Policia ka dyshime se dy servise ne Elbasan jane perdorur per te kryer modifikimet e automjeteve qe autoret kane vendosur ne perdorim diten e ngjarjes me 9 prill ne Rinas.

Ne keto servise automjetet jane modifikuar duke u hequr targat si dhe duke i pajisur me mbishkrimin Hetimi Tatimor.

loading...