Ervin Salianji qëllon me shpullë deputetin e ri të LSI në korridoret e Top Channel

Kliko per me shume info

Mbrëmjen e djeshme pas përfundimit të emisionit ‘Open’ Ervin Salianji dhe Ralf Gjoni e vijuan debatin në korridoret e televizionit, ku demokrati e goditi me shuplakë. Pas publikimit të lajmit, Gjoni ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale. Ai thotë se idetë janë në parlament, ndërsa muskujt në rrugë.

Në mediat online u shpërndanë informacione se në momentin që kanë dalë nga studioja e emisionit Ervin Salianji në debat e sipër ka qëlluar me shuplakë deputetin Gjonaj.

Kliko per me shume info

Lidhur me këtë sherr ka reaguar në mënyrë indirekte pa përmendur emra, pak minuta më parë deputeti i LSI-së Gjoni.

“Çdo ditë që kalon po ma forcon bindjen se Shqipëria ka nevojë për një platformë të vërtetë politike kombëtare, dalë nga vota e lirë dhe e barabartë e shqiptarëve.Politika nga platformë idesh në parlament është kthyer në platformë muskujsh në rrugë.”është shprehur Gjoni.

Ai ka shkruar gjithashtu se ky ndryshim mund të vijë vetëm përmes ndryshimit të sistemi zgjedhor, një kërkesë kjo e hedhur me ngulm nga opozita e re.

Statusi i Plotë i Ralf Gjonit:

IDETË NË PARLAMENT – MUSKUJT NË RRUGË!

Çdo ditë që kalon po ma forcon bindjen se Shqipëria ka nevojë për një platformë të vërtetë politike kombëtare, dalë nga vota e lirë dhe e barabartë e shqiptarëve. Politika nga platformë idesh në parlament është kthyer në platformë muskujsh në rrugë.

Shqipëria ka nevojë më shumë se kurrë për një kastë të re e të pastër politike që e do këtë vend. Shqiptarët kanë nevojë dhe kërkojnë një projekt të pavarur politik bazuar mbi ide, vizion dhe angazhim konkret për t’i dhënë zgjidhje problemeve reale të tyre.

Kjo vjen vetëm përmes ndryshimit të sistemit zgjedhor e përfaqësimit dinjitoz, dhe ne këtë axhendë të panegociueshme do shtyjmë në parlament!

loading...