Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

City i merr nga duart talentin portugez Juventusit

Të gjithë ishin të bindur në Itali, se talenti i madh Joao Felisk, këtë verë do të përfundonte te Juventusi. Por, nga Portugalia vijnë lajme jo të mira për “Zonjën e Vjetër”.

Siç raporton “TVI”, Pep Guariola dhe Mançester Siti janë të gatshëm të japin 120 milionë euro te Benfika për të blerë 19-vjeçarin.

Gjithmonë sipas të njëtit burim edhe pse Paratici dhe Mendes janë pro kalimit të lojtarit te Juventusi, Siti josh klubin portugez dhe është e vetme në garë për Feliks.

I riu është një nga lojtarët më të mirë në Portugali dhe në këtë sezon ka dhuruar spektakël në kampionat dhe në Europë.

Juventusi do të tentojë në verë të bëjë diçka, por nësë Siti jep atë shumë, çdo gjë do të hidhet në “erë” për bardhezinjtë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Kliko per me shume info

Comments are closed.