Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Arrestohet “sozia” i arbitrit të ndeshjes Juventus-Ajaks

Një person i cili përdorte identitetin Clement Turpin është vënë në pranga nga policia franceze pas një operacioni anti-drogë.

Turpin është gjyqtari francez që vendosi në gjysmëfinalen e Championsit mes Ajaksit dhe Juventusit në Torino.

Por në fakt nuk bëhet fjalë për Clement Turpin e vërtetë, por një person tjetër që kishte përdorur identitetin e tij.

Një 34-vjeçar i quajtur Munir A, i kishte vjedhur identitetin gjyqtarit të famshëm francez, për të kaluar me lehtësi kontrollet policore.

Ai transportonte lëndë narkotike nga Belgjika në Francë dhe ishte pjesë e një bande të organizuar të narko-trafikut, ndërsa policia ka zbuluar të gjithë rrjetin dhe mënyrën sesi banda vepronte.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.