Tërmet i fuqishëm në Tajvan

Kliko per me shume info

Një tërmet prej 6.1 ballësh që ka goditur qytetin bregdetar të Tajvanin qytetin Hualien  duke “tundur” ndërtesat dhe duke bërë që të pezullohen përkohësisht shërbimet e metrosë në qytetin Taipei.

Nga ky tërmet nuk u raportua për asnjë person të vdekur, raporton Reuters.

Kliko per me shume info

Sipas pamje televizive fëmijët nëpër shkolla u evakuuan nga ndërtesat, ndërsa një zyrtar i zyrës së motit tha se ishte njëri nga tërmetet më të forta që ka goditur ishullin deri më tani

loading...