Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Del opozita e re, Soreca i kërkon Bashës dhe Kryemadhit të hyjnë në zgjedhje

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigji Soreca foli për qëndrimin e opozitës parlamentare për pjesëmarrje në zgjedhje lokale. Soreca deklaroi se duhet që opozita të marrë pjesë në zgjedhje teksa tha se është koha për dialog jo vetëm brenda opozitës por edhe me qeverinë në mënyrë që të ketë pjesëmarrje në zgjedhjet lokale.

Ai është shprehur se është koha për dialog dhe se zgjidhja më e mire është që opozita të shkojë në zgjedhje lokale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.