Del opozita e re, Soreca i kërkon Bashës dhe Kryemadhit të hyjnë në zgjedhje

Kliko per me shume info

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigji Soreca foli për qëndrimin e opozitës parlamentare për pjesëmarrje në zgjedhje lokale. Soreca deklaroi se duhet që opozita të marrë pjesë në zgjedhje teksa tha se është koha për dialog jo vetëm brenda opozitës por edhe me qeverinë në mënyrë që të ketë pjesëmarrje në zgjedhjet lokale.

Ai është shprehur se është koha për dialog dhe se zgjidhja më e mire është që opozita të shkojë në zgjedhje lokale.

Kliko per me shume info
loading...