Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Gjykata mbyll përfundimisht dosjen e Agron Xhafajt: Nuk ka asnjë provë për trafik

Pas kërkesës së prokurorisë, Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur pushimin e hetimeve për vëllain e ish ministrit të brendshëm Fatmir Xhafajt, Agron Xhafaj.

Vendimi është dhënë pak ditë më parë nga gjyqtarja Etleva Deda, pas kërkesës së prokurorit Përparim Kulluri.

Në maj të 2018-ës, Partia Demokratike publikoi një audiopërgjim, ku pretendohej se Agron Xhafaj bisedonte me një tjetër person për trafik droge.

loading...

Rekomandojme

Pas kallëzimit të opozitës, prokuroria nisi hetimet dhe procedimi penal me akuzën e trafikimit të narkotikëve u regjistrua pa asnjë emër konkret. Por, si pjesë e këtij hetimi ishte edhe emri i Agron Xhafajt.

Më herët, dosja i kaloi edhe një herë Policisë së Shtetit për të siguruar prova të reja. Mungesa e provave çoi në pushimin e kësaj çështjeje.

E cilësuar si dosja “Babale”, ajo iu kalua prokurorisë së Tiranës për akuzën e kallëzimit të rremë, ku tashmë të pandehur janë ish deputeti demokrat Ervin Salianji, Albert Veliu, Fredi Alizoti, i cili ka pranuar se ka imituar zërin e Agron Xhafajt, si dhe gazetari Jetmir Olldashi./vizionplus

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Comments are closed.