Prokuroria kërkon dënim për 16 protestues dhe për 21 të tjerë…

Në gjykimin për të arrestuarit që morën pjesë në protestën qytetare të 13 prillit ështyë dhënë pretenca e prokurorisë.

Pas ndalimeve të rreth 60 personave për protesten e 13 prillit, prokuroria ka kërkuar 16 arreste me burg

Kliko per me shume info

Ndërkohë që Prokuroria ka kërkuar detyrim paraqitje për 21 protestuesit e tjerë të arrestuar.

loading...