Aktivitete të habitshme që ndikojnë pozitivisht në shëndetin tonë

Kliko per me shume info

Disa aktivitete të thjeshta në pamje të parë mund të ndikojnë shumë në shëndetin mendor dhe gjithashtu në humorin e çdo personi.

Faqja e njohur “Bright Side” ka publikuar disa aktivitete që do ju duken të habitshme sesi mund të kenë efekte kaq pozitive.

Kliko per me shume info

1-Përtypja e një çamçakëzi duket se ka efekt pozitiv pasi përmirëson kujtesën dhe ul nivelin e stresit.

2-Video lojërat përmirësojnë aftësinë për të mësuar dhe gjithashtu për të marrë vendime.

3-Ndoshta do ju duket e habitshme, por sipas “Bright Side” përdorimi i fjalëve fyese redukton stresin dhe ju lehtëson dhimbjet.

4-Fakti që gjatë jetës së përditshme jeni të çrregullt është një shenjë që tregon kreativitetin tuaj.

5-Personat që e duan gjumin më shumë se të tjerët, pra gjumashët janë më të mbrojtur nga atakët e zemrës.

6-Ndoshta edhe kjo pikë do t’iu duket e habitshme, por thashethemet çlirojnë stresin dhe çojnë në përmirësimin e marrëdhënieve shoqërore.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here