Basha reagon për protestuesit e arrestuar: Qeveritarët do zënë vendin e tyre në qeli

Kliko per me shume info

Kryetari i PD Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me arrestyimin e dhjetëra protestuesve të opozitës pas protestës së 13 prillit tek Parlamenti.

Në rrjetet sociale Basha shkruan se drejtuesit e kësaj qeverie do të zënë vendin e protestuesve të burgosur, sapo qytetarët ti japin fund regjimit të Edi Ramës.

Kliko per me shume info

Lulzim Basha: Ne jemi deri në fund në krah të njerëzve që janë ngritur kundër qeverisë-bandë që, bashkë me krimin dhe oligarkët, ka vjedhur dhe dhunuar shqiptarët, ka shkatërruar demokracinë dhe shtetin ligjor dhe po kërcënon të ardhmen europiane te Shqipërisë!

Fati i qeverisë-bandë është rrëzimi i saj!

Krerët e kësaj bande i pret burgu që sot e kanë mbushur me protestues të pafajshëm!

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here