Avioni përplaset me helikopterin, tre persona humbin jetën

Kliko per me shume info

Një aeroplan është përplasur me një helikopter pranë Malit Everest duke shkaktuar pasoja te renda.

Policia e Nepalit, si pasojë e këtij aksidenti ajror kanë humbur jetën 3 persona dhe janë plagosur 3 të tjerë.

Kliko per me shume info

Avioni i Simrik Air ishte nisur nga Aeroporti Tenzing-Hillary në Lukla përpara se të përplasej me një helikopter të dielën në mëngjes.

Të dy mjetet fluturuese ishin pronë të kompanive private, citon top channel.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here