Këngëtari reagon për kolonën zanore të protestës së opozitës: Ma vodhën muzikën pa leje!

Vokalisti i grupit te rokut “Troja” Bujar Berisha ka reaguar në lidhje me përdorimin e këngës së tij si kolone zanore në protestat në Shqipëri dhe në Kosovë.

Kengetari Berisha thotë se partitë politike në Shqipëri e Kosovë, kur janë në pushtet përdorin këngë të Ciljetës dhe të Medës, kurse kur janë në opozitë përdorin këngët e tij.

Kliko per me shume info

Ai thekson se partitë politike i marrin këngët pa leje dhe i shfrytezojne ato sipas interesit te tyre.

Shenimi i kengetarit: Dy fjalë për demagogjinë e partive politike Shqiptare (Kosovë – Shqipëri)!

Kur janë në opozitë përdorin këngët e grupit Troja në protesta kundër qeverisë, e kur e marrin pushtetin, festojnë me Qiljetën e me Medën…

Paramendone çfarë reforme mund të bëjë dikush që e përdor pronën e dikujt pa e pyet ( e vjedh djersën e tjetrit) në të njëjtën kohë që akuzon tjetrin për hajni?

loading...