Erion Brace reagon për protestën: Politiqenët nuk i bëjnë dot gjë Edi Ramës

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka reaguar ne lidhje me protesten e opozites. Braçe shkruan se “politiqenët” nuk i bëjnë dot asgjë shumicës qeverisëse.

Statusi i Erion Braçes:

Kliko per me shume info

“GRUSHTA AMERIKANO-GJERMANE HANE, MË TË DHUNSHËM BËHEN!

Siguria Publike është një e mirë publike; Rendi Publik është

një e mirë publike; Drejtësia e barabartë për këdo është një e mirë publike;

Imazhi i vendit është një e mirë publike;

View this post on Instagram

GRUSHTA AMERIKANO-GJERMANE HANE, ME TE DHUNSHEM BEHEN! Siguria Publike eshte nje e mire publike; Rendi Publik eshte nje e mire publike; Drejtesia e barabarte per kedo eshte nje e mire publike; Imazhi i vendit eshte nje e mire publike; #ESHTEEKONOMI #ESHTEEKONOMIAJOTE Eshte sot, duhet te jete edhe neser! #JANETEARDHURATETUA #ESHTEPUNAJOTE Cenimi i sigurise publike nga 2000, 3000, 5000, ja dhe 10000 njerez te dhunshem, nuk i ben asgje nje shumice politike, zero! Ama ekonomine tende e godet! Mendoje pak, dy elementet kyc te ekonomise gjate vitit te fundit ishin: #INVESTIMETEHUAJA dhe #TURISTETESHUMTE Nje grusht politiqensh te korruptuar, tamam ata qe kane vjedhur duke vrare e kane vrare per tu mbrojtur, po shkaterrojne ekonomine tuaj! Ate ekonomi qe e keni ngritur vete, me mund, djerse e sakrifica, te ardhurat tuaja; Per te tjeret, ate ekonomi qe ju jep punen e prej saj edhe te ardhurat e perditshme! Mos i falni keta funderina qe nuk jane si ju, nuk kane hall te nxjerrin fundin e muajit, te paguajne rrogat e punetoreve cdo fund muaji. Jane tamam politiqente qe as e vrasin mendjen per ekonomine tuaj, por po bejne cmos te kene ekonomine e tyre! Duan para me shume, ndaj duan pushtet sa me pare! Pa zgjedhje sepse e dine qe ju si votoni me kurre. Me dhune! Me dhune mbi cdo polic te shtetit te angazhuar per sigurine publike, me dhune mbi secilin prej jush, ekonomine tuaj e te ardhurat tuaja! Kur ndodh kjo, ligji duhet te mbroj interesin publik! Ligji mbi te gjithe!

A post shared by Erjon Brace (@erionbrace) on

ESHTEEKONOMI #ESHTEEKONOMIAJOTE

Është sot, duhet të jetë edhe nesër! #JANETEARDHURATETUA #ESHTEPUNAJOTE

Cenimi i sigurisë publike nga 2000, 3000, 5000, ja dhe 10000 njerëz të dhunshëm, nuk i bën asgjë një shumice politike, zero!

Ama ekonominë tënde e godet! Mendoje pak,

dy elementët kyc të ekonomisë gjatë vitit të fundit ishin:

INVESTIMETEHUAJA dhe #TURISTETESHUMTE

Një grusht politiqenësh të korruptuar, tamam ata që kanë vjedhur duke vrarë e kanë vrarë për t’u mbrojtur, po shkatërrojnë ekonominë tuaj! Atë ekonomi që e keni ngritur vetë, me mund, djersë e sakrifica të ardhurat tuaja; Për të tjerët,

atë ekonomi që ju jep punën e prej saj edhe të ardhurat e përditshme! Mos i falni këta fundërrina që

nuk janë si ju, nuk kanë hall të nxjerrin fundin e muajit, të paguajnë rrogat e punëtorëve çdo fund muaji.

Janë tamam politiqentë që as e vrasin mendjen për ekonominë tuaj, por po bejnë cmos të kenë ekonominë e tyre! Duan para më shumë, ndaj duan pushtet sa më parë! Pa zgjedhje sepse e dinë që ju s’i votoni me kurrë. Me dhunë!

Me dhunë mbi çdo polic të shtetit të angazhuar për sigurinë publike, me dhunë mbi secilin prej jush,

ekonominë tuaj e të ardhurat tuaja! Kur ndodh kjo, ligji duhet të mbrojë interesin publik! Ligji mbi të gjithë!

loading...