Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

8 aplikacione që kushdo duhet t’i ketë në telefon

Nëse ka një trend të mirëqenies që del nga dy vitet e fundit, është vetëdija. Jo vetëm që është shumë popullore, me një legjion tifozësh të dedikuar anembanë globit, por gjithashtu është bërë një biznes me vlerë disa miliardë lekë.

A mund të marrë kohë kjo gjë nga dita juaj në mënyrë që të rritet mirëqenia dhe lumturia juaj?


NHS thotë po. Sipas faqes së saj të internetit: “Duke i kushtuar më shumë vëmendje momentit të tanishëm, mendimeve dhe ndjenjave tuaja, dhe botës rreth jush, jo vetëm që mund të ndihmojë në përmirësimin e mirëqenies mendore … por mund t’ju ndihmojë edhe të jeni më mirë me veten tuaj.

Ditët e sotme janë të shumta aplikacionet që ju ndihmojnë të ndiheni më mirë në përditshmërinë tuaj.

Kur të kërkoni për të gjetur aplikacionin e duhur, ia vlen të mendoni për atë që ju nevojitet, si dhe për atë që ju pëlqen.

Për t’ju ndihmuar të gjeni një të përsosur, ne kemi kaluar tri javë testime të produkteve nga të gjithë tregu.

Ne kemi mbledhur tetë më të mirët më poshtë, nga ato të dizajnuara për personat skeptikë.

1.Calm

Image

2.Headspace

Image

3.Stop, Breathe & Think

4.10% Happier

5.Insight Timer

Image

6.The Mindfulness App

7.Buddhify

8.Smiling Mind

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet