Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kapet “mall i rëndë” me vlerë 2.7 mln euro, po vinte në Shqipëri

Një sasi prej 24 kg kokainë është kapur në një kontejner në portin e Freeport në Maltë. Droga e kapur ishte nisur nga Amerika e Jugut dhe kishte destinacion Shqipërinë, njofton policia malteze.

Lënda narkotike ishte vendosur në 20 pako dhe kishte një vlerë tregu prej 2.7 milionë euro. Sasia prej 24 kokainë u zbulua të martën (9 prill) pasi u skanua nga Njësia e Kontrollit të Doganave, transmeton oranews.

Droga iu dorëzua policisë së antidrogës në Maltë për hetime të mëtejshme.

“Operacioni ishte një tjetër shfaqje e bashkëpunimit të Departamentit të Doganave, Policisë dhe autoriteteve në Freeport.

Një nivel i tillë bashkëpunimi është faktor përcaktues që tregon Freeport si një nga portet më të sigurta në rajon”, tha Departamenti i Doganave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet