Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Zbuloni për 5 minuta nëse iPhone-i juaj është origjinal apo fals

Shpesh përdoruesit kane dyshime nëse iPhone-i që mbajnë mund të jetë fals apo prodhim origjinal.

Këto dyshime mund të shuhen me ndjekjen e hapave të mëposhtëm.

Shkoni në Setting

Më pas në General

Pastaj kliko në About

Kontrolloni numrin e serisë Serial Number

Shtypni numrat dhe kontrolloni vërtetësine në këtë link: https://checkcoverage.apple.com

Nëse përgjigja eshte se numrat janë te pasakte, atëherë iPhone i juaj është fals.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet