S`ka treg, fermerët derdhin produktet në rrugën Korcë-Bilisht

0

Fermerët e Devollit kanë dalë në protestë, duke bllokuar aksin nacional Korçë-Bilisht, në afërsi fshatit Progër.

Ata protestojnë dhe ankohen për mungesën e tregut për prodhimet e tyre bujqësore.

Kliko per me shume info

Bllokimi i rrugës nga ana e fermerëve ka shkaktuar trafik për automjetet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.