Gjendet në Zvicër thesari më i madh i arit të Europës

0

Rezervat më të mëdha të arit dhe valutave të huaja në Evropë gjenden në Zvicër.

Ky fakt u konfirmua nga Agjencia Qendrore e Inteligjencës Amerikane.

Kliko per me shume info

Në hartën e publikuar, rezervat e arit dhe të këmbimit valutor në Zvicër arrijnë në 679.3 miliardë dollarë.

Në vendin e dytë është Rusia e ndjekur nga Gjermania.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.