Emri i autorit, ish i përndjekuri u ekzekutua te liqeni për borxhin 46 mijë euro

0

Policia ka zbardhur diten e sotme detaje të reja ne lidhje me ekzekutimin e një nate më parë tek Parku i Liqenit.

Viktima Haxhi Bacinovski kishte dalë për vrap bashkë me djalin e tij të mitur ne momentin kur u qellua me arme nga dy persona.

Kliko per me shume info

Policia deklaroi se nga hetimet e para rezulton se konflikti për një borxh prej 46 mijë euro, që autori i kishte viktimës ka qenë arsyeja e kësaj ngjarje të rëndë.

Autori është identifikuar menjëherë pas vrasjes nga djali i viktimës, i cili ka qenë dëshmitar në vendngjarje dhe ka parë vrasësin.

Top Channel citon burime policore qe bëjnë me dije se autori është Islam Myslaj, i cili në momentin e ngjarjes ka qenë i shoqëruar edhe me një person tjetër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.