Alarmohet policia në Elbasan, kapet 1 kg zhivë helmuese, pronari hetohet për motivet e përdorimit

0

Shtetasi Ymer P. nga Elbasani është arrestuar nga policia, pasi i është 1 kg zhivë, e cila është në shkelje të rregullave për lëndët helmuese.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen qëllimit të përdorimit të kësaj lënde helmues, cili ishte denstinacioni dhe blerësit e saj.

Kliko per me shume info

Mësohet se 59-vjeçari Ymer P. është shoqëruar mbrëmjen e kaluar nga policia, ndërsa sot i është prerë fletë-arresti.

Sipas hetuesve mesohet se Prokuroria po përpiqet ta bëjë bashkëpunëtor të drejtësisë personin e arrestuar për të zbardhur sa më parë çështjen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.