Jeni kurioz të dini sa para fitojnë personat me influencë në Instagram

Kur ushqimi juaj i shijshëm ose udhëtimi që bëni merr shumë pëlqime dhe komente në Instagram atëherë është lehtë të fillosh të mendosh se ke filluar të bëhesh një influencer në këtë rrjet social.

Pse të postoni diçka të bukur falas, kur mund të përfitoni nga ai postim?

Kliko per me shume info

Nëse ju keni qenë të joshur nga ideja për të ndikuar ose pyetur se sa postimet tuaja paguhen atëherë jeni i/e lumtur të dini se ka një studim që tregon se sa një influencer mestar fiton nga postimet e sponsoruara.

17.44 Euro deri në 1,174.28 Euro janë përfitimet në varësi nga produktet që reklamohen, transmeton Indeksonline në Britaninë e Madhe.

Hulumtimi i kryer nga një Universitet në Canterbury në bashkëpunim me firmën softuerike Vuelio, vështroi influencuesit britanikë dhe se sa përfituan gjatë vitit 2018.

loading...