Xhaka: Shkojmë në Europian nëse ruajmë këtë nivel loje

Mesfushori i Kombëtares shqiptare Taulant Xhaka tha pas fitores 0-3 në Andorrë se nese skuadra luan në kët nivel atehere kuqezinjte mund të shkojnë në Europian.

“Ishte e rëndësishme dhe e dinim e do të jetë e vështirë prej fushës. Na vjen mirë që luajtëm futboll dhe shënuam gol. Ka qenë e vështirë pasi nuk kemi pasur shumë kohë të analizojmë, por Bulku ka bërë punë të mirë.”, tha Xhaka per RTSH.

Kliko per me shume info

“Duhet të harrojmë Turqinë dhe kjo fitore na jep shumë besim. Besoj se shkojmë shumë larg. nëse luajmë si sot besoj se mund të arrijmë deri në Europian”, përfundoi Xhaka.

loading...