Shqipëria “bombardon” Andorrën, kuqezinjtë fitojnë 0-3

Shqipëria ka shënar fitore me tre gola ne ndeshjen ndaj Andorrës. Pas Sadikut, ka qenë Bekim Balaj ai që ka shënuar edhe golin e sigurisë për kombëtaren shqiptare e cila është ringjallur në ndeshjen ndaj Andorrës.

Në minutën e 87 Balaj përfitoi një gabim i mbrojtësve kundërshtarë, dhe pasi rrëmbeu topin, arriti të shënojë në portën e kundërshtarëve.

Kliko per me shume info

Por surpriza e kombëtares nuk mbaroi këtu pasi në sekondat e fundit të minutave shtesë, me shënimin e golit të tretë ndaj Andorrës.

Ka qenë Abrashi ai që shënoi edhe golin e tretë në minutën e 90. Goli i parë i takimit u shënua në minutën e 21 nga Armando Sadiku.

Ne kete ndeshje u pa nje kombetare qe kordinohej mire, e perqendruar ne loje dhe me qarkullim te mire te topit. /lajmifundit.al

loading...