Ringjallet Shqipëria, Armando Sadiku shënon gol ndaj Andorës

Armando Sadiku ka kaluar Shqipërinë në avantazh në ndeshjen me Andorën. Kombetarja kuqezi duket se eshte ringjallur ne kete ndeshje nga deshtimi me Cristian Panuccin.

Në minutën e 21 Sadiku ka shënuar në portën kundërshtare.

Kliko per me shume info

Në lidhje me formacionet zyrtare të ndeshjes Andorrë-Shqipëri, duket se trajnerët Ervin Bulku dhe Sulejman Mema kanë preferuar të bëjnë disa ndryshime në krahasim me sfidën ndaj Turqisë.

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Ismajli, Gjimshiti, Aliji, Xhaka, Kaçe, Basha, Uzuni, Grezda, Sadiku. Trajner: Ervin Bulku

Andorra: Gomes, Rubio, Lovera, Lima, San Nikolas, Rodrigez, Rebes, Vales, Klemente, Martinez, Vieira. Trajner: Koldo Alvarez.

loading...