Zjarri përfshin vendin, dy vatra edhe në pyjet e Bulqizës

Një valë zjarresh kanë përfshirë Shqipërinë në këto dy ditë duke përmeëndur këtu Lezhën, QafshTamën dhe madje edhe Dajt.

Por dy vatra zjarri janë shënuar këtë pasdite në Bulqizë.

Kliko per me shume info

Një në pyjet zonës së njësisë administrative Zerqan dhe një tjetër vatër në afërsi të varrezave të qytetit.

Mësohet se zjarrfikësja ndodhet në vendngjarje, e cila ka bërë të mundur vënien nën kontroll të dy vatrave të zjarreve, ndërkohë kanë nisur edhe hetimet.

loading...