Spektakël në Holandë, triumfon Gjermania

Holanda dhe Gjermania dhuruan një betejë spektakël në fundin e së cilës festuan miqtë. Në ndeshjen kulmore të së dielës në Euro 2020, ekipi i trajnerit Lëë u imponua 3-2.

Pas vetëm gjysmë orë loje tulipanët e panë veten në disavantazh të dyfishtë. Në fillim Leroi Sane’ dhe më pas perla e Gnabri’ shokuan vendasit por holandezët u shndërruan pas pushimit.

Kliko per me shume info

De Ligt e ngushtoi në 2-1 avantazhin e Gjermanisë me një gol me kokë ndërsa portokallinjtë e shtuan presionin deri në barazimin e Memfis Depai.

Kur pritej që skuadrat të ndanin pikët Shulz i dha Gjermanisë fitoren në minutën e 90.

loading...