Kaubojsi sulmon keq Veliajn: Edhe hardhucë edhe njeri!

Mjaft i ashpër por edhe ironic ka qënë në reagimin e tij ish-deputeti Eduart Ndocaj, ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erjon Veliaj, një ditë pas shpalljes së kandidaturës së tij për një mandate të dytë në kryeqytet.

Ja çfarë shkruan ish – deputeti dhe video e publikuar prej tij

Kliko per me shume info


Nëse ka një qenie që është dhe njeri dhe hardhucë ky është kryebashkiaku i shumënjohur Erion Veliaj. Nuk ka gjë më të shpifur sesa ajo që bën kjo qënie. Kjo duke filluar nga betonizimi, shfaqjet përdhunuese, mbjellja-përdhunimi i pemëve e deri te vrasja e 14-vjeçarëve. Hipokrizia e këtij njeriu nuk ka fund. E këtë gjë jam i sigurt që e dinë mirë të gjithë shqiptarët.

Por ata gjithsesi e votuan pasi kjo qenie i blen me paratë që u ka vjedhur dhe me ato të Sorosit. Gjë të cilin e pranoi haptazi në këtë video. Historikisht ne si popull o kemi qenë të pafat o na kanë vjedhur o na kanë shitur.

Për fat të keq akoma sot vuajmë pasojat e kjo lojë vazhdon. Nuk po arrijmë të gjejmë pak paqe. Sa ikën një bastard vjen direkt tjetri. E pabesueshme. Nuk doli një që të dojë këtë vend. Se kuptoj se çfarë mëkati ka bërë kjo shoqëri që të torturohet në këtë farë feje. Duhet ti heqim qafe këta lloj monstrash. Që tani. U mbush kupa!

loading...